Kalendarz

1585772312
Bleach 367: Premierowy odcinek sagi „Tysiącletnia Krwawa Wojna” nadchodzi ??.??.????
16. opening Bleacha nadchodzi ??.??.????
31. ending Bleacha nadchodzi ??.??.????
Odcinek specjalny 004: „Burn the Witch” nadchodzi ??.10.2020

Wiadomości dotyczące anime i mangi Bleach

[anime] Więcej szczegółów dotyczących Burn the Witch.

Pojawiło się więcej informacji na temat nadchodzącej ekranizacji mangi pobocznej Bleacha autorstwa Tite Kubo, „Burn the Witch”. Odcinek specjalny ma zostać wydany w październiku tego roku z animacją Studia Colorido oraz w reżyserii Tatsuro Kawano (m.in. czwarty opening Boruto). Poniżej prezentuję plakat promujący epizod, a tutaj można obejrzeć zdjęcia z odcinka (kliknij). W OAV-ce zobaczymy dzień z życia dwóch wiedźm pracujących w Zachodnim Oddziale Społeczeństwa Dusz zlokalizowanym w Odwróconym Londynie. Zapraszam do komentowania.Podczas eventu związanego z 20-leciem uniwersum Bleacha zaprezentowany został również trailer (przejdź). Dodatkowo podano, że one-shot poboczny Tito Kubo, „Burn the Witch”, zostanie pełnoprawną mangą i będzie wydawana przez dłuższy okres czasu.

Dodano: 20.03.2020

[anime] Kontynuacja Bleacha zapowiedziana!

Na łamach czasopisma Weekly Shounen Jump potwierdzono, że anime Bleach powróci na małe ekrany wraz z sagą „Tysiącletnia Krwawa Wojna”, czyli doczekamy się ekranizacji dalszej części mangi! Do tej pory, w pierwszych 366 odcinkach wersji anime, przedstawiono wydarzenia z rozdziałów 1-479, więc zostało 207 chapków do zanimowania (około 50-100 odcinków). Przewidywana data premiery kontynuacji serii podstawowej to 2021 rok. Dodatkowo z okazji 20-lecia mangi Bleach na jesień 2020 roku zapowiedziano animowaną wersję one-shota Tite Kubo, „Burn the Witch”, którą przygotuje Studio Colorido. Gdy tylko pojawi się więcej szczegółów, natychmiast poinformuję Was o tym na stronie. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 18.03.2020

[manga] Nowa manga Tite Kubo!

Autor Bleacha, Tite Kubo, stworzył nową, krótką, bo jednorozdziałową, mangę - „Burn the Witch” (spalić wiedźmę). Pozycja opublikowana zostanie już 14 lipca w tygodniku Weekly Shounen Jump. Manga domknie się w 62. stronach i jej tematem przewodnim będą, jak sam autor opisuje, „Wiedźmy, smoki i odwrócony Londyn”. A o drugiej serii Bleacha niestety wciąż cicho... Może gdy Tite zacznie wydawać kolejnego tasiemca coś się ruszy w tej sprawie? Zapraszamy do dyskusji!

Dodano: 28.06.2018

[gry mobilne] Nadchodzi gra na smartfony!

Pojawiła się zapowiedź kolejnej gry opartej na Bleachu, więc, co najważniejsze, uniwersum wciąż żyje (ale o tym na końcu)! Bleach: Paradise Lost (utracony raj), bo tak nazywać się będzie ów tytuł, wykorzystywać będzie system GPS, dzięki któremu nasza rzeczywistość przemieni się w Świat Żywych - gracze staną się shinigami i będą bronić swojego podwórka i niedalekiej okolicy przed Pustymi! Tryb historii odtworzy z kolei znane nam z mangi i anime sceny z miasteczka Karakura i Społeczności Dusz. Same walki odbywać się będą w trybie turowym z zastosowaniem kart i umiejętności bohaterów. Gra będzie darmowa, jednakże z zastosowaniem mikropłatności ułatwiających rozgrywkę. Premiera zapowiedziana została na ten rok. Co to oznacza dla fanów anime? A no ni mniej, ni więcej, że uniwersum wciąż żyje i nadal jest co promować, a że taką rolę najczęściej spełniają tasiemcowe serie anime, wciąż można mieć nadzieję, choć nikłą, na kontynuację serii telewizyjnej, za co wszyscy trzymamy kciuki! Zapraszam do dyskusji!

Dodano: 28.07.2017

[anime] Zostaną wydane dwie powieści na podstawie Bleacha!

W ostatnim, 74. tomiku Bleacha, podano informację, że powstaną dwie powieści light novel na podstawie tej najpopularniejszej mangi Tite Kubo. Pierwszą historię, której fabuła skupi się na Renjim oraz Rukii, napisze Makoto Matsubara. Druga z light-novelek, pióra Ryohgo Narity, będzie przedstawiać sekretną walkę Shuuheia Hisagiego. Książki zostaną wydane kolejno w grudniu 2016 oraz w 2017 roku. Zapraszam do dyskusji!Zajawki powieści (spoilery):
- „WE DO knot ALWAYS LOVE YOU” (Makoto Matsubara): „ceremonia zaślubin Rukii oraz Renjiego w Społeczeństwie Dusz”;
- tytuł na razie nieznany (Ryohgo Narita): „Gdy tajemnica pozostawiona przez Kaname Tousena wychodzi na światło dzienne, Shuuhei ponownie rzuca się w wir walki. Z czasem wychodzą na jaw nowe, mroczne szczegóły o czterech rodach szlacheckich, Królu Dusz, arrancarach oraz fullbringerach”.

Dodano: 04.11.2016

[anime] Koniec mangi i ważna wiadomość w 38. numerze Jumpa!

Już 22 sierpinia, wraz z numerem 38. magazynu Shounen Jump, zakończona zostanie wieloletnia seria Bleach. Wraz z ostatnim rozdziałem w tygodniku zamieszczona zostanie jakaś wielka i szokująca informacja. Czyżby kontynuacja serii anime? A może jakiś film lub wystawa upamiętniająca tę popularną mangę? Zapraszam do dyskusji!

Dodano: 03.08.2016

[anime] Coraz bliżej zakończenia mangi!

W najnowszym, 31. numerze Weekly Shounen Jumpa, który trafi do kiosków już w ten poniedziałek, zamieszczone zostanie ogłoszenie, że manga Tite Kubo zbliża się do końca. Dokładna liczba rozdziałów do zakończenia została celowo utajniona, by pozostawić czytelnika w niapięciu. Czy zakończenie mangi może oznaczać, że niebawem doczekamy się dokończenia ekranizacji tejże? Zapraszam do dyskusji!

Dodano: 01.07.2016

[anime] W oczekiwaniu na kontynuację anime.

Mimo że od zakończenia pierwszej serii Bleacha minęło już ponad trzy i pół roku, wciąż nie doczekaliśmy się żadnych oficjalnych informacji na temat ewentualnego wznowienia tej rewelacyjnej i posiadającej tysiące fanów na całym świecie serii. Czy są więc jakiekolwiek przesłanki ku temu, by twierdzić, że anime kiedykolwiek zostanie wznowione? Moim zdaniem jak najbardziej, nie należy jeszcze tracić nadziei, gdyż głównym powodem przerwania nadawania anime było wyczerpanie się materiału źródłowego, czyli mangi - wszystkie rozdziały zostały wówczas zekranizowane, a produkowanie fillerów mijało się z celem. Najbardziej realnym scenariuszem jest więc dokończenie anime po zakończeniu mangi, w której trwa obecnie ostatnia według autora saga. Zwieńczenia dzieła Tite Kubo wciąż na darmo jednak wyglądać, manga może być wydawana jeszcze spokojnie kilka lat. A co Wy o tym sądzicie? Czy anime ma szansę wrócić na ekrany telewizorów? A jeśli tak, to kiedy według Was to nastąpi? I co najbardziej urzekło Was w dotychczas wydanych odcinkach? Zapraszam do dyskusji!

Dodano: 08.11.2015

[anime] Czy Bleach powróci?

Jako że po sieci krąży coraz więcej plotek na temat ewentualnej daty powrotu serii anime Bleach, chciałbym wyjaśnić tę kwestię i rozwiać wszelkie wątpliwości. Po pierwsze i najważniejsze - powrót Bleacha jest pewny. Inna sprawa, że studio odpowiedzialne za produkcję naszego ulubionego anime nadal nie podało nawet przybliżonej daty, kiedy to nastąpi, i wszelkie informacje krążące po internecie są niestety nieprawdziwe. Dzisiaj zakończyła się również seria, która od momentu wstrzymania Bleacha zajmowała jego miejsce w programie telewizyjnym (była nadawana tego samego dnia o tej samej godzinie) - wiele osób wiązało z tym wydarzeniem wielkie nadzieje, jednakże jest już pewne, że Bleach nie zajmie, przynajmniej na razie, z powrotem tej miejscówki. Należy więc cierpliwie wyczekiwać na oficjalne informacje dotyczące ewentualnej premiery drugiej serii - gdy tylko takowe się pojawią, natychmiast zamieszczę je na stronie.

Dodano: 30.03.2013

[anime] Bleach 319, czyli fillerów ciąg dalszy.

W najbliższy wtorek o godzinie 18 czasu japońskiego (10:00 w Polsce) w japońskiej telewizji zostanie nadany kolejny odcinek serii TV Bleacha zatytułowany "Pułapka Ichigo. Ucieczka ze Społeczności Dusz". Jego polska wersja pojawi się na stronie jak zawsze w dniu premiery w godzinach popołudniowych - będzie ją można znaleźć tutaj: Bleach 319 "Pułapka Ichigo. Ucieczka ze Społeczności Dusz". Mimo że trwa seria fillerów, oglądalność kolejnych odcinków nie spada i cały czas utrzymuje się na poziomie 10 tysięcy obejrzeń - co musi oznaczać, że historia poboczna wymyślona przez studio przypadła Wam do gustu. Na szczęście zapychacze w Bleachu mają to do siebie, że w większości są tak samo wciągające, jak odcinki oparte na wydarzeniach z mangi - co pozwoli fanom naszego ulubionego anime jakoś dotrwać do końca tego "okresu przejściowego".

Dodano: 26.04.2011

[anime] Nowy opening i ending!

W najbliższy wtorek o godzinie 18 czasu japońskiego (10:00 w Polsce) w japońskiej telewizji zostanie nadany kolejny odcinek serii TV Bleacha zatytułowany "Wakacje Toshirou Hitsugayi". Polska wersja pojawi się na stronie jak zawsze w dniu premiery w godzinach popołudniowych - będzie ją można znaleźć tutaj: Bleach 316 "Wakacje Toshirou Hitsugayi".
W ostatnim wydaniu magazynu Newtype zostały podane informacje o tym, co nas czeka w najbliższym czasie w serii TV Bleacha. Niestety, w odcinku 317 rozpocznie się dłuższa seria fillerów - będzie to coś na wzór "Historii o Bounto" czy też "Zmaterializowanych Zanpakutou", więc możemy spodziewać się około 50 odcinków zapychaczy. Rozdział ten będzie zatytułowany "Inwazja 13 Oddziałów Obronnych" i będzie nam w nim towarzyszyć nowy opening i ending (premiera w odcinku 317). Piosenka rozpoczynająca nosi tytuł "Blue" i zostanie wykonana przez zespół ViViD, natomiast utwór kończący otrzymał tytuł "Aoi Tori" i zostanie wykonany przez fumikę. Więcej informacji o tych utworach oraz tytuły i daty wydania kolejnych odcinków znajdziecie w kalendarzu nad newsami.

Dodano: 01.04.2011

[anime] Bleach 312: "Powitanie nowego kapitana Oddziału Drugiego!".

Już dzisiaj o godzinie 18:00 (10 czasu polskiego) w japońskiej telewizji swoją premierę będzie miał 312 odcinek Bleacha zatytułowany: "Powitanie nowego kapitana Oddziału Drugiego!". Polska wersja odcinka pojawi się na stronie jak zawsze w godzinach popołudniowo-wieczornych. Zapraszam już teraz na podstronę odcinka 312 - można tam znaleźć jego zapowiedź, a także galerię (po godzinie 10:00): Bleach 312 "Powitanie nowego kapitana Oddziału 2!". Przypominam, że odcinek ten jest zapychaczem, czyli historia w nim opowiedziana nie została zawarta w mandze.

Dodano: 08.03.2011

[anime] Fillery czas zacząć.

Już dzisiaj o godzinie 18:00 (10 czasu polskiego) w japońskiej telewizji swoją premierę będzie miał 311 odcinek Bleacha zatytułowany: "Karakuraizer znów w akcji!", który rozpocznie - trwającą prawdopodobnie kilka miesięcy - serię zapychaczy. Polska wersja odcinka pojawi się na stronie jak zawsze w godzinach popołudniowo-wieczornych. Zapraszam już teraz na podstronę odcinka 311 - można tam znaleźć jego zapowiedź, a także galerię (po godzinie 10:00): Bleach 311 "Karakuraizer znów w akcji!".

Dodano: 01.03.2011

[anime] Bleach 310: "Postanowienie Ichigo. Skutki straszliwej walki".

Już w ten wtorek o godzinie 18:00 (10 czasu polskiego) w japońskiej telewizji swoją premierę będzie miał 310 odcinek Bleacha zatytułowany: "Postanowienie Ichigo. Skutki straszliwej walki". Jak już wcześniej pisałem, będzie to ostatnia część historii Aizena, po niej czeka nas przerwa na fillery - a po ich zakończeniu rozpocznie się zupełnie nowa seria Bleacha - czyli kolejna interesująca historia, a także sporo nowych bohaterów. Jako że fillery w Bleachu nie są jakieś beznadziejnie słabe, zapraszam do wracania co tydzień na stronę - dzięki temu oczekiwanie na kolejne odcinki "mangowe" nie będzie Wam się tak dłużyło.

Dodano: 20.02.2011

[anime] Zakończenie rozdziału o Aizenie i przerwa na fillery.

W tym oraz w przyszłym tygodniu zostaną nadane dwa ostatnie odcinki kończące "Aizen arc", czyli - można powiedzieć - pierwszą część Bleacha, która trwała od pierwszego odcinka serii TV aż do teraz (za wyjątkiem fillerów). Wiemy już także, że po odcinku 310 czeka nas dłuższa seria fillerów - możliwe, że kilkumiesięczna, ponieważ seria TV bardzo zbliżyła się do najnowszych chapterów mangi - w tej chwili różnica wynosi tylko 12 rozdziałów, co jest materiałem na 4-6 odcinków. Po zakończeniu serii zapychaczy, akcja znów wróci do wydarzeń z mangi i rozpocznie się druga część Bleacha, która będzie opowiadać o... na razie tego nie zdradzę, żeby nie psuć Wam niespodzianki - zainteresowanych zapraszam do mangi, a dokładniej do rozdziału 424, w którym to rozpoczynają się nowe przygody Ichigo (przejdź). Poniżej prezentuję tytuły najbiższych odcinków wraz z datami ich premiery:

Końcówka "Aizen arcu":
- Bleach 309 "Koniec zaciętej walki! Ostateczna forma Getsugi Tenshou" (15.02.2011);
- Bleach 310 "Postanowienie Ichigo. Skutki straszliwej walki" (22.02.2011).

Początek fillerów:
- Bleach 311 "Karakuraizer znów w akcji!" (01.03.2011);
- Bleach 312 "Powitanie nowego kapitana Oddziału 2!" (08.03.2011).

Dostaliśmy kilka e-maili z zapytaniem, czy nie byłoby możliwości, tak jak na stronie o Naruto, zamieszczania na stronie informacji o osobach odpowiedzialnych za animację w poszczególnych odcinkach Bleacha, dlatego postanowiliśmy co kilka odcinków podawać taką rozpiskę (dodatkowo w nawiasach poziom umiejętności danego animatora/zespołu):
- Bleach 309 - Imaki Hiroaki (bardzo dobry);
- Bleach 310 - Kurihara Gaku (dobry);
- Bleach 311 - Takeuchi Yukari (średni);
- Bleach 312 - Park Chang-hwan (średni).

Dodano: 14.02.2011

[anime] Bleach 308: "Żegnaj, Rangiku".

Dzisiaj o godzinie 18:00 (10 czasu polskiego) w japońskiej telewizji swoją premierę miał 308 odcinek Bleacha zatytułowany: "Żegnaj, Rangiku". Polska wersja pojawi się na stronie jak zawsze w godzinach popołudniowo-wieczornych. Zapraszamy również na podstronę z zapowiedzią epizodu: Bleach 308 "Żegnaj, Rangiku". Jeśli ktoś jest zainteresowany materiałem źródłowym, na podstawie którego powstał najnowszy odcinek i chce poznać jego fabułę jeszcze przed premierą (ewentualnie chce sprawdzić, jak te same wydarzenia zostały przestawione na papierze), zapraszam do czytania trzech kolejnych rozdziałów mangi: rozdział 416, rozdział 417 oraz rozdział 418.

Dodano: 08.02.2011

[anime] Bleach 307: "Aizen, nowa forma ewolucji".

Już jutro o godzinie 18:00 (10 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 307 odcinek Bleacha zatytułowany: "Sytuacja kryzysowa! Aizen, nowa forma ewolucji". Polska wersja pojawi się na stronie jak zawsze w godzinach popołudniowo-wieczornych. Zapraszamy również na podstronę z zapowiedzią epizodu: Bleach 307 "Sytuacja kryzysowa! Aizen, nowa forma ewolucji". Jeśli ktoś jest zainteresowany materiałem źródłowym, na podstawie którego powstał najnowszy odcinek i chce poznać jego fabułę jeszcze przed premierą, zapraszam do czytania trzech kolejnych rozdziałów mangi: rozdział 413, rozdział 414 oraz rozdział 415.

Dodano: 31.01.2011

[anime] Koniec zapychaczy, powrót do mangi.

Już dzisiaj o godzinie 18:00 (10 czasu polskiego) w japońskiej telewizji swoją premierę będzie miał 306 odcinek Bleacha zatytułowany: "Ochrona jest najważniejsza! Ichigo kontra Tensa Zangetsu!". Polska wersja pojawi się na stronie jak zawsze w godzinach popołudniowo-wieczornych. Zapraszamy na podstronę z zapowiedzią: Bleach 306 "Ochrona jest najważniejsza! Ichigo kontra Tensa Zangetsu!". Przypominam, że w tym odcinku akcja wraca do wydarzeń z mangi, a dokładniej do chaptera o numerze 411, który możecie znaleźć tutaj: manga rozdział 411.

Dodano: 25.01.2011

[anime] Akcja anime wróci do wydarzeń z mangi! Nowy ending.

Już dzisiaj o godzinie 18:00 (10 czasu polskiego) w japońskiej telewizji swoją premierę będzie miał 304 odcinek Bleacha zatytułowany: "Wracamy do historii pobocznych! Naszym przeciwnikiem jest potwór?!". Polska wersja pojawi się na stronie jak zawsze w godzinach popołudniowo-wieczornych. Zapraszamy na podstronę z zapowiedzią: Bleach 304 "Wracamy do historii pobocznych! Naszym przeciwnikiem jest potwór?!". Zgodnie z tym, co pisaliśmy tydzień temu, w dzisiejszym odcinku pojawił się nowy ending, do którego podkład wykonała grupa ROOKiEZ is PUNK'D. Tytuł utworu to "Song for..." i możecie go odsłuchać tutaj.

Wiadomo już, kiedy w anime znów zobaczymy wydarzenia z mangi! Patrząc na tytuły kilku kolejnych odcinków, można stwierdzić, że za tydzień czeka nas jeszcze jeden zapychacz, ale już od odcinka 306 seria TV wróci do materiału podstawowego. Poniżej kilka tytułów zbliżających się odcinków:
Bleach 305: "Hisagi i gorące źródła";
Bleach 306: "Ochrona jest najważniejsza! Ichigo kontra Tensa Zangetsu!";
Bleach 307: "Aizen, nowa forma ewolucji!";
Bleach 308: "Żegnaj, Rangiku".

Dodano: 11.01.2011

↑do góry
↑do góry
Szybki dostęp: kolejność oglądania, pierwsza seria, filmy kinowe, odcinki specjalne, openingi, endingi.
Podobne anime: Black Clover, Boku no Hero, Dr. Stone, Fairy Tail, Gintama, HunterxHunter, Naruto, One Piece, Saga Winlandzka, Shingeki no Kyojin.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich udostępnianie. Można je również zablokować w ustawieniach przeglądarki. Więcej w polityce prywatności.
Twoja Mała Japonia to grupa promująca kulturę japońską w Polsce. Naszym celem jest poszerzanie dostępności japońskich anime w ojczystym języku. Podejmujemy się tłumaczenia tylko i wyłącznie serii, które z różnych powodów nie zostały wydane oficjalnie, więc nie jesteśmy konkurencją dla oficjalnych wydawców, a ich uzupełnieniem. Dlatego również serie wydane oficjalnie po polsku są ze strony systematycznie usuwane, jak chociażby Przygody Sindbada. Na stronie pojawiają się tylko i wyłącznie polskie, fanowskie wersje językowe (napisy), by nie działać na szkodę międzynarodowym wydawcom, nie publikujemy wersji angielskich ani bez napisów (rawów). Jeśli mimo tego na stronie został naruszony czyjś dobry interes, prosimy o kontakt oficjalnego przedstawiciela na e-mail podany w dziale Kontakt.